Rośliny w domu/salonie zapewniają poczucie życia i relaksu w naszych domach. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym ogrodnikiem, czy nie, posiadanie roślin w pomieszczeniach sprawi, że Twój dom będzie żywy i zachęcający. Mogą być również wykorzystywane jako naturalne oczyszczacze i nawilżacze powietrza, a także dotleniające i poprawiające jakość powietrza. Jeśli szukasz roślin, które możesz podarować jako prezent do domu lub jeśli chcesz po prostu upiększyć swój dom odrobiną zieleni, postaw na te które są łatwe w pielęgnacji oraz wprowadzają do mieszkania dużo pozytywnej energii oraz zieleni.

Sansevieria

Rośliny Sansevieria to rodzaj roślin doniczkowych, które istnieją od dawna i występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Rośliny te, często nazywane roślinami języka teściowej, są również nazywane roślinami węża ze względu na wygląd ich liści. Są łatwe w uprawie i można je znaleźć w większości szkółek lub centrów ogrodniczych.

Mówi się, że rośliny Sansevieria nie wymagają zbytniej pielęgnacji, ale wymagają pośredniego światła słonecznego i należy je oszczędnie podlewać. W razie potrzeby nawilżacz może również pomóc w zapewnieniu im dodatkowej wilgotności. Muszą być podlewane tylko wtedy, gdy wierzchnia warstwa gleby jest sucha na głębokość około cala. Podczas podlewania uważaj, aby nie zmoczyć liści tych roślin, ponieważ może to spowodować ich

Monstera

Monstera jest członkiem rodziny Araceae, która obejmuje również rodzinę Arum. Arony pochodzą z Afryki, południowej Azji i Australii. Monstera pochodzi z Ameryki Środkowej i krajów Ameryki Południowej, takich jak Panama i Kolumbia. Monstery są uprawiane w obszarach o słabym oświetleniu, ponieważ potrzebują filtrowanego światła przez okna. Nie rosną dobrze w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ palą się ich liście.

Decyzja o tym, kiedy sadzić roślinę Monstera, jest trudną decyzją. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na ich sadzenie, jest sprawdzenie w lokalnej szkółce. Roślina monstera to idealny wybór dla osoby kochającej dżunglę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, chcesz kupić roślinę monstera w grudniu lub styczniu.

Fikus

Fikus to rodzaj roślin kwitnących z rodziny Araceae. Fikusy są wyjątkowe ze względu na wielopowierzchniowe korzenie, które wyrastają z pnia i mają z nich rozgałęzione korzenie powierzchniowe. Fikusy można uprawiać w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w zależności od miejsca zamieszkania.

Ficus Elastica to roślina znana ze swojej odporności na zaniedbania. Niektórzy nazywają to „Robot Plant”, ponieważ może przetrwać bez podlewania, karmienia lub przycinania. Pielęgnacja Ficus Elastica w domu nie jest trudna. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że gleba jest zawsze wilgotna, ale nie przemoczona. Możesz go podlewać co drugi tydzień, nie martwiąc się zbytnio o nadmierne podlewanie. Możesz nawozić tę roślinę dwa razy w miesiącu płynnym nawozem, ale dla bezpieczeństwa używaj tylko połowy zalecanej na etykiecie. Ta roślina nie wymaga przycinania, chyba że chcesz, aby wyrosła krócej i bardziej krzaczasta niż zwykle!

 

O autorce